İçeriğe geç

Pirinç Tanesine Okunan Dua

Pirinç ve buğday tanelerine okunan duaların genel amacı, bolluk ve bereket arttırmak, rızkı çoğaltmaktır. Aynı zamanda sahip olduğumuz çeşitli sıkıntıları giderebilmek ve nihai olarak rahata erebilmek amacı ile okunmaktadır. Yani bir borcunuz varsa ödemek için, geliriniz yetersiz ise rızkınızı arttırmak için, geliriniz yeterli ise fakat bir türlü gerektiği gibi harcayamıyorsanız da bereketi arttırmak için bu dua okunabilir.

  • Eğer evin bereketini arttırmak istiyorsanız 5 adet pirinç tanesine Karınca Duasını okuyarak, evin uygun ve müsait yerlerine koyabilirsiniz. Böylece evinizin bereketi artar.
  • “Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu” bu dua da yine pirinç tanesine okunursa Allah’ın izni ile maddi dilekleriniz kabul olur. Duanın anlamı şudur: “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum.” Bu nedenle bu duayı okurken niyetinizi de içinizden geçirebilirsiniz.
  • ‘Ya Rahmanu Ya Rahim. Ya Latifu Ya Kerim. Ya Rezzagu Ya Mukit’ kelimeleri pirinç tanesine okunursa, rızık artar.
  • Eğer borcunuz varsa ve ödemekte zorlanıyorsanız, pirinç tanelerine şu duayı okuyarak Rabbimizden yardım dileyebilirsiniz:

“Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab”

Anlamı: “Biz senin mutluluğun göğsünü açmadık mı? Senden yükünü indirmedik mi? O senin sırtını ezen yükü. Senin sanını yüceltmedik mi? Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık vardır. O halde boş kaldın mı, yine kalk başka bir iş ve ibadetle yorul. Ancak Rabbine yönel.”

Okunmuş Pirinçler Ne Yapılmalı?

Temiz bir niyet ile okunmuş olan bu pirinçleri ne yapabileceğiniz konusunda seçenekleriniz vardır.

  • Bir kesim okuduğu bu pirinçleri mutfağında bir kase içerisinde saklamaktadır.
  • Bir kesim bu pirinç tanelerini evdeki diğer pirinçler ile karıştırarak, ev sahiplerine yedirmektedir.
  • Bir kesim ise bu pirinçleri direkt olarak yutmaktadır.

Bu üç seçenekten dilediğinizi yapabilirsiniz. Önemli olan niyetiniz ve dualarınız olduğu için, namazlarınızın ardından yine isteklerinizi de dile getirmeyi unutmayın. Allah dualarınızı kabul etsin.

 

Dualara AMİN diyelim ve Paylaşalım
Tarih:DualarEsmalar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maltepe escort