İçeriğe geç

Ev ve Araba Korunma Duaları

Edinilen mal ve mülk bir hata ile ya da bir eksik davranış ile dahi elinizden yok olup gidebilir. Bu nedenledir ki, şükür nimetin bereketidir. Bir mal ile böbürlenen, bir mülk edindiği için kibre kapılan insanların sonu muhakkak ki yokluk ile sınanan bir sınava açılacaktır. Bu nedenle elimizdeki malın kıymetini bilmeli, bu mal ile böbürlenmemeli hem dikkat etmeli hem de dua ile korumasını sağlamalıyız.

Korunma dualarının en bilinenleri özellikle ev ve araba gibi mal ve mülklerin üzerine asılan veya girerken ya da çıkarken okunan dualardır. Sizlerde şu korunma dualarını okuyabilirsiniz.

  • Euzü bivechillahil kerim ve kelimatillahit tammatilletiy la yucaviz hünne berrün vela facirün min şerri ma yenzilu mines semai ve ma ya’rücü fiyha ve min şerri ma zeree fil ardı ve mayahrücü minha ve min fitnetil leyli ven nehari illa tarikan yatruku bihayrin ya Rahman.

Anlamı: Sığınırım Kerim olan Allah veçhine ve iyi ve kötü kimsenin tecavüz edemeyeceği Onun kelimelerinin tamamına. Semadan inenin şerrinden; Arz’da üreyen ve Arzdan çıkanın şerrinden; gecenin ve gündüzün fitnelerinden; hayırla olanı müstesna gece kapıyı çalanın şerrinden; Ya Rahman.

Bu duayı okumayı adet edinen kimseler, her daim kollanırlar. Başlarına gelecek her türlü musibet engellenir.

  • “Ya Kaadir, Ya Kayyum, Ya Kaviyy, Ya Kaim, Ya Kuddus” ayet-i kerimelerini namazların ardından 66 kez okuyan kimseler, her türlü kaza ve beladan korunurlar.
  • “Euzü bikelimatillahittammati min şerri ma haleka”

Bütün yarattıkların şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına ayetlerine yani Kur’an-a sığınırım. Zira ayetlerinde gizli açık her ilim, her ihsan, her tedbir vardır.

Bu duayı okuyan kişiler nazar dâhil her türlü şerden korunurlar.

  • “Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve la fissemai ve hüves-semi’ul alim”

bu duayı günde 3 kez okuyan kimselerin başına hiçbir iş gelmez. O kadar tesirli ve etkili bir duadır ki, Peygamber Efendimiz “Her kim her sabah bu duayı okursa, ne zehir, ne sihir, ne de zalim bir sultan ona zarar veremez” buyurmuşlardır.

Dualara AMİN diyelim ve Paylaşalım
Tarih:Dualar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maltepe escort