İçeriğe geç

Kaybolan Eşyayı Geri Getirme Duası

Her birimiz zaman zaman bazı eşyalarımızı istemeden kaybederiz. Genellikle bir eşya kaybedildiğinde uygulanabilecek en mantıklı yol, hafızanızda bir seyahate geçerek ne yaptığınızı adım adım geriye sarmaktır. Fakat bazı zamanlarda beynimiz o kadar yorgun olur ki, hafızanızı kullanmak ve yaptıklarınızı geriye sarmak hayli zor olur. Böyle zamanlarda sizlere yardımcı olacak duaların mevcut olduğunu bilmek, sanıyoruz ki sizleri oldukça rahatlatacaktır.

Kaybolan eşyaları bulmak ve geri getirmek amacı ile okunan dualar şunlardır:

  • “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Anlamı: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.”

Bu duayı 3 kez 5 kez ya da 7 kez okursanız, kaybettiğiniz eşyayı kısa zaman içerisinde kolayca bulursunuz.

  • “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne”

Bir eşyanızı kaybettiğinizde okuyabileceğiniz dualardan bir diğeri de bu duadır. Duanın 25 defa arka arkaya okunması gerekmektedir. Duanın okuması bittikten sonra kaybettiğiniz eşyanın ismini söylemeniz gerekir. Bu şekilde okunan dua sonucunda çok kısa bir süre içerisinde kaybettiğiniz eşyayı kolayca bulursunuz. Aynı zamanda bu dua sadece kaybettiğiniz eşyalar için değil, bir kişi tarafından izniniz olmadan alınan eşyalar için de okunabilir. Hırsızlık demek tam olarak doğru olmayabilir lakin çalınmış eşyalarınızın bulunması için de okunabilecek, etkili dualardan biridir.

Eğer eşyanız tarafınızdan kaybedilmediyse ya da bu eşyanın bir başkası tarafından alındığını yani çalındığını düşünüyorsanız da okuyabileceğiniz dualar mevcuttur. Elbette kesinleşmeden buna emin olamazsınız lakin eğer eşyanızın çalındığına inanıyorsanız eşyanızı bulana dek günde 7 kez Yasin Suresini okursanız hem alan kişiyi hem de eşyanızı kısa zaman içinde bulabilirsiniz. Yine de ilk olarak bahsettiğimiz duaları okumalı, eşyanın bulunmasını beklemelisiniz. Zira çalındığını düşündüğünüz eşya gerçekten de çalınmadıysa yani kaybolduysa istemeden bazı kimselerin günahını almış olursunuz.

 

Dualara AMİN diyelim ve Paylaşalım
Tarih:Dualar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Ücretli danışma whatsapp hattı
maltepe escort