İçeriğe geç

Hacet ve Dilek İçin Salavat

İnsanların dilekleri her zaman olacaktır. Bizler Allah’ın kulları olarak O’nun bizlere verdiği nimetler ile yetinmeyi bilmeli ve ne istersek O’ndan istemeliyiz. Dünya insanoğlunun kendi başına yerine getiremeyeceği bir çok şey ile doludur. Herkes ihtiyaç duyduğu, gerekli olan şeyleri elde etmek ve bunlara sahip olmak ister. Fakat bazen bunu gerçekleştirebilecek gücümüz bulunmaz. Tüm bunlardan dolayı Rabbimiz bizlere dileklerimizi ona iletebileceğimiz dualar göndermiştir. Aynı zamanda bazı salavatları okuyarak da Rabbimiz ile dileklerimizi paylaşabiliriz. Dilek ve hacet için okuyabileceğiniz salavatlar şunlardır:

  • “Essalâtü vesselâmü aleyke yâ seyyidî yâ Rasûlallâh. Huz biyedî, kallet hıyletî, edriknî.”
  • Anlamı: ”Salat ve Selam senin üzerine olsun, ey Allah’ın resulü! Ey Efendimiz! Elimden tut. Hâlimi sana arz ettim, beni bırakma!” Bu duayı Cuma geceleri yatsı namazının ardından 1000 kez okuyan kişinin hem dünyada hem de ahirette dilekleri kabul olur. Eğer bir kimse bu salavatı farz namazlarının ardından iki kere okursa ve bunu adet edinirse, Allah’ın kudreti sayesinde her ne dilerse ona sahip olur.”
  • “Allaümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin,salâten tüncînâ bihâ min cemîıl ehvâl-i vel âfâti.Ve takdıy lenâ bihâ cemîal hâcâti.Ve tütahhirunâ bihâ min cemî’ıssey-yiâti.Ve terfauna bihâ a’leddera-câti.Ve tübelliğunâ biha aksal ğâyâti.Min cem’i’ıl hayrati fil hayâti ve ba’del memâti.”
  • Anlamı: “Allah’ım! Efendimiz Muhammed üzerine Sen salât et. Öyle bir salât et ki, Senin  habibine ı-olan salâtın bizleri bütün tehlikelere ve felâketlere karşı korusun. Bütün arzu ve isteklerimizi yerine getirsin. Bizi bütün günah kirlerinden arıtıp yıkasın. Yine bizi derecelerin en yücelerine eriştirsin. Bizi isteklerimizin varmak istediğimiz yerin en sonuna ulaştırsın. Bu ulaşmak istediğimiz isteklerimiz hem dünyalıktır hem de ahirete yöneliktir. Her iki cihanın hayırlarına bizi götürsün. İki cihanda ne muradımız varsa, hepsi yerine gelsin.” Bu salavatın belli bir okunma sayısı bulunmamaktadır. Aklınıza geldiğinde ve bir dileğiniz olduğunda okuyabildiğiniz kadar bu salavatı okumalısınız.

“Allahümme salli ve sellim alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âlihi kadra lâ ilahe illallah* Ve ağnina vahfazna ve veffıkna lima terdah* Vasrif annes sue verda anil haseneyni reyhanetey hayril enami ve an sairi alihi ve ashabihil kiram* Ve edhılnel cennete dares selam* Ya hayyü ya kayyumü ya Allah.”

  • Anlamı: “Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve aline “La ilahe illallah”ın kadrü kıymetince salat ve selam eyle! Bizi ihtiyaç içine düşürme, bizi koru ve rızana muvaffak eyle. Bizden kötülükleri uzaklaştır. Mahlûkatın en hayırlısının iki reyhanı olan Hasan ve Hüseyin’den ve diğer muhterem al ve ashabından razı ol. Ey Hayy ve Kayyum Allah’ım! Bizlere selam ve selamet evi olan cenneti nasip eyle.” Bir dileği olan ve bu dileği Rabbimizden istemek isteyen kişinin bu duayı 1100 kez okuması gerekmektedir. 1100 kez okunacak bu dua arka arkaya kesilmeden okunmalıdır.
  • “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina ve senedena ve habibena ve şefiana ve mevlana Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim ecmaiyn. Bi adedi ilmillah. Bi adedi hilmillah. Bi adedi sırrıllah. Bi adedi Lütfullah. Bi adedi keremillah. Bi adedi şükrullah. Bi adedi azametillah. Bi adedi kudretillah. Bi adedi himayetillah. Bi adedi kifayetillah. Bi adedi şifaillah. Bi adedi sırri sırrıllah.”
  • Anlamı: Allah’ım Senedimiz Habibin ve şefaatçimiz ve Mevla’mız Hz. Muhammed’e (S.A.V.) ve Aline salatü selam ve bereketler ihsan eyle bizim tarafımızdan: Nihayetsiz olan ilminin adedince, hilminin adedince, sırrının adedince, lütfunun adedince, kereminin adedince, azametinin adedince, Hoşnut oldukların adedince, azametin adedince, kudretin adedince, himayen adedince, kafi geldiklerin adedince, şifa verdiklerin adedince, sırrına sır verdiklerin adedince… Bu dua dileklerin ve isteklerin gerçekleşmesi için bir reçete gibidir. Duayı okurken aklınızdan dileklerinizi geçirmeniz yeterlidir. Duayı 3 ile 313 kez arasında okumalısınız. (3, 7, 11, 21, 41, 313 kez okunabilir.)

Tüm bu salavatları okuyarak dileklerinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dileklerinizin gerçekleşmesi için 7 kez Enam Suresini de okuyabilirsiniz. Bu da dileklerinizin kısa yoldan, çabucak gerçekleşmesi için yeterli olacaktır.

Dualara AMİN diyelim ve Paylaşalım
Tarih:Salavatlar

Tek Yorum

  1. Ahmet Ahmet

    Selamün Aleyküm hayırlı geceler öncelikle Allah razı olsun son salavatı şerifenin Türkçe okunuşunda bi hata var galiba düzeltebilir misiniz Burada “Mevla’mız Hz. Muhammed’e (S.A.V.) ve Aline salatü selam ve bereketler ihsan eyle bizim tarafımızdan:”burada Mevlamız kısmı büyük şekilde ve kesme ile ayrılmış kolay gelsin emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir