İçeriğe geç

Giden Sevgiliyi Geri Getirme

Hayatın olağan akışı içerisinde herkesin yaşamak istediği çeşitli süreçler vardır. Sevgi ve aşk gibi duyguların doğurduğu evlenme isteği bunlardan biridir. Fakat hayatımız içerisinde her şey her zaman istediğimiz gibi gitmez. İlerleyen günlerde yuva kuracağımıza inandığımız insanlar ile yollarımızı ayırmakta bu durumlardan biridir.

Öncelikle bilmeliyiz ki, bir Müslümanın her zaman kadere inancı olmalıdır. Dolayısı ile eğer sevdiğimiz insan bizim kaderimiz ise kısmetimizde var ise zaten bir gün dönecektir. Yaşadığımız bu durumu kolaylaştırabilmek için edebileceğimiz dualar elbette vardır. Bu dualar sizler için hayırlı olmayacak bir insanı sizlere getirmez. Ya da gerçekten kısmetinizde yoksa bu işin devamı gelmez. Dolayısıyla sizler ile paylaşacağımız duaları okurken, her zaman hayırlısını istemeyi unutmamalısınız.

Aynı zamanda giden bir sevgiliyi geri getirmek için dua etmek istiyorsanız, bu duaları gerçekten yüreğinizden gelerek, hissederek ve huşu içinde etmeniz gerekmektedir. Bu duaları inanarak etmelisiniz. Diyenler çok doğru söylemişler: İnanmak başarmanın yarısıdır. Eğer siz bu kimsenin sizin kaderiniz olduğuna inanıyorsanız, geri döneceğine inanarak dua ediyorsanız ve bunu gerçekten istiyorsanız, Rabbimizin izni ile bu kimse size geri dönecektir.

Giden Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Okunabilecek Dualar

Edeceğiniz bu dua, bir çeşit dilek duasıdır. Oldukça etkili olmasından dolayı dileğiniz her ne ise bu yöntemleri kullanarak dua edebilirsiniz.

  • İlk olarak gece vaktinde abdestinizi alın ve Allah rızası için 2 rekat namaz kılın. Allah rızası bu hususta gerçekten önemlidir. Namazınızı bitirdikten sonra 1513 kez Ya Hu şeklinde zikredin ve secdeye kapanarak içinizden gelen dileğinizi Allah ile paylaşın. Bu duayı 3 gece üst üste tekrar etmeniz gerekmektedir.
  • Yine gece vakti abdestinizi alarak Allah rızası için 2 rekat namazınızı kılın. Ardından 21 kez “Estağfirullahel aziyme ve etübü ileyh.” Deyin, 21 kez “Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed. Allahumme Salli Ala Seyyidine Muhammedin Ve Ale Eli Seyyidine. Muhammed.” Ardından 3 kez İhlas Suresini, 1 kez Fatiha Suresini ve 1 kez de Ayet-el Kürsi okuyarak içinizden geldiği gibi duanızı edin. Bu dua silsilesini tamamladıktan sonra aşağıdaki duayı da 40 gün boyunca 7’şer kez okuyabilirsiniz.
  • Elif lam mim. Zalikel kitabü la raybe fıh- hudel lil müttekıyn. Ellezıne yu’minune bil ğaybi ve yukıymunas salate ve mimma razaknahum yunfikun. Vellezine yu’minune bi ma unzile ileyke ve ma unzile min kablik- ve bil ahırati hum yukınun. Ulaike ala hudem mir rabbihim ve Ulaike hümül muflihun

Anlamı: Elif, Lam, Mim. İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler kötülükten korunacaklar için hidayettir. Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan Allah yolunda harcarlar. Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler. Bunlar, işte Rabblerinden bir hidayet üzerindedirler ve bunlar işte felaha erenlerdir.

Bu duayı günde 7 kez okuyan kişilerin eşleri ya da sevdikleri, haksız bir neden ile gitmişlerse ve dönmeleri hayırlı ise geri geleceklerdir.

  • Allah rızası için niyet ettikten sonra “Ya Allah, Ya Vedud, Ya Cami” 1000 kez okunur. Sonrasında yine içinizden geldiği şekilde dua edebilirsiniz.
  • Gelmesini istediğiniz kişi için gece yarısı Karia Suresini okursanız, Allah’ın izni ile size geri dönecektir. 7 gece boyunca art arda 70 kez bu duanın okunması gerekmektedir.

Bismillâhirrahmânirrâhîm. Elkariatü. Melkâriah. Vemâ edrâke melkâriah. Yevme yekûnünnâsü kelferâşilmebsûs. Ve tekûnülcibâlü kel’ıhnilmenfûş. Feemmâ men sekulet mevâzînühu. Fehüve fî’îyşetin râdıyeh. Ve emmâmen haffet mevâzînühu. Feümmühu hâviyeh. Ve mâ edrâke mâhiyeh. Nârün hâmiyeh. 

Anlamı: Rahman, Rahim olan Allah’ın adıyla. Gürültü koparacak olan kıyamet! Nedir o gürültü koparacak olan? O gürültü koparacak olanı ne olduğunu sen bilir misin? O gün insanlar, ateş etrafında çırpılıp dökülen pervaneye dönecekler. Dağlar, atılmış renkli yüne benzeyecekler. Ama tartıları ağır gelen kimse hoş bir hayat içinde olacaktır. Tartıları hafif gelenler ise, onun yeri bir çukurdur. O çukurun ne olduğunu sen bilir misin? O, kızgın bir ateştir. 

Dualara AMİN diyelim ve Paylaşalım
Tarih:DualarSalavatlar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Ücretli danışma whatsapp hattı
maltepe escort