İçeriğe geç

Yolda Para Bulma Duası

Dinimize göre yolda bulunan parayı almak ve harcamak haramdır. Hadislerimize göre bir Müslüman yolda para bulursa, bu parayı müsait bir yere kaldırmalı veya yetkili kişilere teslim etmelidir. Eğer yüklü bir miktar para bulunmuşsa ve alınmışsa, bu para bir yıl süre ile evde muhafaza edilmeli ve bulunduğu yer araştırmalıdır. Eğer ki para sahibi gelirse bu para eksiksiz teslim edilebilmelidir.

Bu sebeple yolda para bulmak için dua etmek veya bu konuda dua bulmak imkânsızdır. Ama ummadık yerden para bulmak için veya bir anda para kazanmak için dualar mevcuttur. Bu dualara bakacak olursak;

 • Allahumme innî es’elüke fethammübîne, ve nasran azîze ve safhan cemîle, bi hurmeti Fâtihatin, fütûhâtin, meftûhâtin, min ilmi ümmil kitêbi li dîniyyetin, ıttılâiyyetin alâ usûlihe fil ğaybi, Allâhu latîfun bi ibâdih. Yerzuku men yeşe’ ve hüvel kaviyyül azîz

Bu dua 100 defa okunduğu zaman, Müslüman kişi ummadığı yerden rızkını bulabilir, para sahibi olabilir.

 • Ya Rahman Ya Rahim Ya Fettahu Ya Vehhab İfteh Li Kulubi Verzukni Bi La Te’ab

Bu dua akşam namazından sonra 21 gün boyunca 70 defa okunursa, beklemediğiniz yerden bolca para kazanırsınız.

 • Allahumme inni es ellüke fethammübine, ve nasran azize ve safhan cemile,bi hurmeti katebi,Allahu latifun bi ibadih. Yerzuku men yeşe ve hüvel kaviyyül aziz.

Bu duayı bir hafta boyunca 41 kez okuduğunuz zaman hiç beklemediğiniz bir zamanda ve beklemediğiniz yerde para gelir.

 • Yâ Hâdiyel mudilîne, ve yâ Râhimel müznibîne ve yâ mükılle aserâtil âsirine, irham abdike vel hataral azîmi. Ve lil-müslimîne küllihim ecma’ine, vec’alnâ minel ahyâil merzûkîne, en’amte aleyhim minennebiyyîne vessıddıkîne veşşühedâi vessâlihîne, âmin, yâ Rabbel âlemine, velhamdülillâhi rabbil âlemine.

Bu duayı okuduğunuzda rızkınız artar, kazandığınız para bereketlenir ve çoğalır.

Bu ve bunlar gibi birçok dua vardır. Burada mühim olan niyet ve Allah rızasıdır. Hiçbir özel duaya gerek olmaksızın Allah rızası için, kalbinizden gelerek dua ettiğiniz zaman Allah’ın izniyle dileğiniz her neyse kabul olacaktır.

Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

3 Yorum

 1. çınar çınar

  Kadınların özel hallerinde okuyabilir mi bu iki duayı 100 defa mı okuyalım yoksa ayrı ayrı mı okuyalım bilgi verir misiniz?

  • Kader Kader

   Merhabalar biz eşimle çalışıyoruz ama eve giren paranın bereketi yok bunun nasıl çözebiliriz.

   • erol erol

    İşlediğiniz tüm günahlar için tövbe edin. Hatta tek tek neler yaptığınızı düşünüp tövbe edin. Bir çok günah sadece tövbe ile geçmeye bilir keffaret ödemeniz de gerekebilir. Günahlarınızı düşünüp nasıl temizleneceğini araştırın keffaretlerini ödeyin düzelir büyük ihtimal inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir