İçeriğe geç

Ummadık Yerden Para Gelmesi İçin Dua

Mucizelere inanır mısınız? Ya da gerçekleşmesinin asla imkanı yok dediğiniz şeylerin başınıza geldiği oldu mu? Canınız bir şey çektiğinde anında karşınızda buldunuz mu? İllaki bu tarz şeyler inançlı insanların başına gelen doğaüstü olaylardır. Allah tarafından verilen bir mucizedir. Allah “Ol der ve olur.” Bu nedenle Allah istedikten sonra bir şeyin olmasının imkanı yoksa da bir şekilde gerçekleşecektir. Bu nedenle ummadığınız zamanlarda ummadığınız şeyler ile karşılaşmak için Allah’a dua etmekten geri durmayın. Bunlar hayatımızın parçasıdır.

Para gibi maddi nesnelerinde aynı şekilde dua yoluyla istenmesinde bir sakınca yoktur. Burada mühim olan tevekkül edebilmektir. Tevekkül dinimiz için dua etme de oldukça önemlidir. Tevekkül ile insanlar istedikleri ve amaçladıkları şeylere ulaşmak için mücadele eder ve uğraşırlar. Ve gerisini Allah’a bırakırlar. Böylece duaları zamanında ve yerinde olmuş olur.

Bunun yanı sıra bu tarz mucizelere ulaşabilmek için de bazı dualardan faydalanabilirsiniz. Özellikle maddi sıkıntılarınız varsa, acilen para bulmanız gerekiyorsa ve beklediğiniz bir alacağınız yoksa umulmadık bir yerden para gelmesi için dua edebilirsiniz. Örneğin aşağıda vermiş olduğum dua, maddi olanaklar için okunan dualardan biridir.

Ummadığın Yerden Ummadığın Anda Para Getiren Dua

Allahumme innî es’elüke fethammübîne, ve nasran azîze ve safhan cemîle, bi hurmeti Fâtihatin, fütûhâtin, meftûhâtin, min ilmi ümmil kitêbi li dîniyyetin, ıttılâiyyetin alâ usûlihe fil ğaybi, Allâhu latîfun bi ibâdih. Yerzuku men yeşe’ ve hüvel kaviyyül azîz.

Bu dua neredeyse tüm büyük dua kitapları içerisinde yer verilen güçlü bir duadır. Umulmadık yerden rızıklanmak için okunan dualardan biridir. Bunun yanı sıra Tekasür Suresi’ de bu amaç için okunabilmektedir. Tekasür Suresinin şekil şartı vardır. Pazartesi ve Çarşamba günleri okunması gerekir. Diğer günler okunmaz diyemeyiz ama Pazartesi ve Çarşamba günleri okunması daha etkilidir. Bu duayı 40 kez okuduğunuz zaman hiç beklemediğiniz bir zamanda ve hiç beklemediğiniz bir yerden para gelir. Yine de bu şartlara bağlı kalmanıza gerek olmadan, Allah’a istediğiniz an ibadet edebilir ve istediğiniz an dua edebilirsiniz.

Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir