İçeriğe geç

Parayı Mıknatıs Gibi Çeken Dua

Yaşadığımız dönem itibari ile çalışmak ve para kazanmak oldukça zordur. Para günümüzde her alanda ihtiyaç duyduğumuz ve olmazsa olmaz diyeceğimiz bir nesne haline geldi. Bu nedenle de her birimiz parasal anlamda sıkıntılar yaşayan ve bu sıkıntıları gidermek için neler yapabileceğimizi düşünen bireyler haline geldik. Fakat son dönemlerde bu konuda dikkat çekici bir konu ile karşılaşmaktayız. Bu da parayı mıknatıs gibi çeken veya hemen para getiren dualar. Bu konuda gerçekten çok fazla araştırma yapılmakta. Fakat elimizde bir kutsal kitabımız bir de hadislerimiz ve sünnetlerimiz var. Bize düşen bu kaynaklar içerisinden neler yapabileceğimizi bulmaktır. En azından bize göre öncelik bu olmalıdır. Allah ile kul arasında kimse giremez ve duanın belli bir şekli yoktur. Duanın belli bir saati de yoktur. Sizler gecenin en karanlığında ya da sabahın ilk ışığında da rabbimize dua edebilir ve ondan yardım isteyebilirsiniz.

Tüm bunlardan dolayı sizlerle parayı mıknatıs gibi çekecek yöntemlerden söz etmek istiyorum.

  • Dinimiz israfı yasaklamıştır. Tutumlu olmamız gerekir. Bu nedenle harcamalarımıza ve bir takım israf adını verebileceğimiz hareketlere özen göstermeliyiz.
  • Yiyeceğimiz kadar pişirmeli, ısınacağımız kadar yakmalıyız.
  • Erken yatıp erken kalkmalıyız.
  • Dinimizce çalışmakta bir ibadettir. Paraya ihtiyacımız varsa bedenimize zarar vermeyecek ve bedenimizi dönülmez yıpranmalara sokmayacak şekilde çalışmalıyız.
  • Allah’tan para değil bereketli rızık istemeliyiz. Yani Allah’tan ihtiyaç duyduğumuz zaman değil her zaman bereket istemeliyiz. Bunun içinde evimizdeki düzenimize dikkat etmeliyiz.
  • Bizi sıkıntıya sokacak her türlü şeye mantık ve akıl ile yaklaşmalıyız.
  • En önemlisi okumalıyız.

Bunlar dışında Allah’ın isimlerini zikrederek para ile ilgili kaygılarınızı bir kenara bırakıp Allah’a güvenmelisiniz.

  • Ya Rezzak, Ya Kavi, Ya Gani, Ya Vehhab, Ya Rezzak, Ya Zettavli, Ya Fettah, Ya Kerim esmalarını sürekli olarak dilimizden eksik etmezsek, salavat getirmeyi ve dua etmeyi ihmal etmezsek, para bize zaten mıknatıs gibi gelecektir. Bu nedenle özel bir duaya ya da özel bir tertibe yer vermiyoruz.

İsteğinizde samimi olun ve gerisini Allah’a bırakın.

 

Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir