İçeriğe geç

Paranın Bereketli Olması İçin Dua

Çok kazanmaktan daha önemli bir şey varsa, bu da bereketli bir kazanç sahibi olmaktır. Kazandığınız para az bile olsa bereketli olursa bu sizin birçok şeyinize bol bol yetecektir. Bunun henüz bilimsellik kazanmış bir açıklaması olmasa da bazı bilim insanları, bizim bunu böyle yorduğumuzu ve böyle düşündüğümüz içinde beynimizin bunu böyle algıladığını söylemektedir. Fakat yine de bizler inançlı olan insanlar olarak, bunun bereket olduğunu biliyoruz ve bereketli bir kazanca sahip olmak için neler yapmamız gerektiğini araştırıyoruz. Eğer sizlerde kazancınız bereketli olsun istiyorsanız, hayatınızda şunlara dikkat edin.

Bereketli Kazanca Sahip Olmanın Yolları

  • Bunun ilk koşulu helal paradır. Kazandığınız paranın helal olmasının ilk koşulu, bir işte çalışarak kazanılmış olmasıyken, bir diğer koşulu ise bu işi layığı ile hak ettiği ölçüde yaparak kazanmaktır. Yani işiniz zihinsel ya da bedensel olması önemli olmadan, işin hakkını vererek yapmanız gerekir.
  • Maddi durumunuz izin verdiği sürece aileniz adına fitre, zekât gibi maddi sorumluluklarınızı ve ibadetlerinizi yerine getirmeniz gerekir.
  • Kazancınız az veya çok, arttırılabildiği ölçüde diğer insanlar ile paylaşmakta bereketin sebeplerindendir. Yani kazancınızı kendinizi ya da hane içindeki diğer insanları zor durumda bırakmayacak ölçüde ihtiyaç sahipleri ile paylaşmalısınız.

Bu maddeler arttırılabilir. Her birine sünnetlerden ve hadislerden ulaşabilirsiniz. Bizler en temel üç maddesinden söz etmek istedik. Bunların haricinde bir de bunun dua boyutu vardır. Tüm bunları yaptıktan sonra kazancınızın bereketlenmesi için Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Direkt olarak, içinizden gelen sözler ile dua edebileceğiniz gibi bazı kalıp duaları da kullanabilirsiniz. Örneğin, karınca duası. Bu dua evin mutfağında asılı olduğu sürece eve bereket getireceği söylenmektedir. Bunun dışında kendiniz de dua edebilirsiniz.

Bismillahirrahmanirrahim

Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim. İnneddine in”dallahil islam, ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm, ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb..

Bu duayı özel olarak okuduğunuz zaman kazancınız bereketlenecektir.

 

Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir