İçeriğe geç

Kredi Kartı Borcundan Kurtulma Duası

Kredi kartı kullanımı, maddi sıkıntılardan dolayı gittikçe artış gösteren bir işlemdir. Bu işlem düzensiz ve ileri görüşlülük esasına dayanmadan kullanılırsa her zaman için kişiye sıkıntı yaratacaktır. Bu nedenle kredi kartı almakta kullanmakta kişinin iradesine kalan ve aklı ile sorgulayabileceği, kaçınabileceği bir işlemdir. Fakat ülkemizde bunun dozunu ayarlayamayan ya da sıkıntılar ile mücadele eden insan sayısı da oldukça fazladır.

Fakat son dönemlerde bu gibi borçlara çözüm bulabilmek adına dua arayan ve bu duaları okuyarak borçlarından kurtulmak isteyen kişilerin sayısı artmıştır. Şunu belirtmek gerekir ki, kredi kartı borcunu ödeyebilmek için ya da başka borçlardan kurtulabilmek için herhangi bir dua yoktur. Bu dua tamamen sizin içinizden gelen ve Allah ile iletişiminize kalmış bir iştir. Dilerseniz normal bir anda Allah’a el açarsınız, dilerseniz de bir namaz esnasında bu duanızı Rabbimize iletirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır. Ama bunun dışında paranızı arttırmak yani bereketlendirmek, çalışma gücü sağlamak, bu borca sabretmek gibi dualarda bulunmak istiyorsanız, bunların duaları elbette vardır.

  • Bereket için en etkili dua “Karınca Duası”dır. Bu duayı genellikle büyüklerimiz evin bir köşesine asarlar ve umumiyetle korurlar. Elbette direkt olarak okunabilir ve dua etme amacı ile de kullanılabilir.

    karınca duası
  • Çalışma gücü sağlamak için yani insana kudret ve kuvvet sağlamak için okunması gereken duaların başında Ayet’el Kürsi gelir. Elbette tüm dualar Allah’ın izni ile insana güç ve kudret sağlayacaktır, fakat Ayet’el Kürsi’nin hikmeti ve fazileti çok daha farklıdır. Çok daha güçlüdür. Bu nedenle bu duayı okumayı kendinize alışkanlık etmeniz, her açıdan sizi daha olumlu bir yöne götürecektir.
  • Son olarak da sabır için dua edilebilir. Bu da yine samimi bir dil ile dilenebilir. Aynı zamanda Rabbena efriğ Aleyna sabran ve sebbit ekdamena vensurna alel kavmil kafiriin. okunarak Allah’tan sabır istenebilir.

Bu amaçlarla bu ve bunlar gibi diğer duaları okuyarak, her türlü borcunuza bir çözüm dileyebilirsiniz. Buradaki esas duanın amacı ve sebebi olduğunu unutmamanız yeterlidir.

Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir