İçeriğe geç

Ev Alma Duası

Ev almak günümüzde pek çok kişinin hayali olmak ile beraber ne yazık ki maddi olanaksızlıklar yüzünden bu hayale kavuşmak çok da kolay olmamaktadır. Bu aşamada yapılacak olanlardan biri de mülkün sahibi olan Allah’a ev alma duası ile yalvarmak ve bu konuda ondan yardım dilemektir. Aşağıda yazmakta olan dualar ile siz de maddi problemlerinizi çözebilir ve kolay bir şekilde ev alma olanağı yakalayabilirsiniz.

Ev Almak İçin En Etkili Dua

  1. İlk olarak güzel bir abdest alın ve manevi olarak kendinizi iyi hissettiğiniz bir yere oturun. Burası evinizin bir odası, bir cami ya da rahat olabileceğiniz herhangi bir yer olabilir.
  2. Daha sonra aşağıdaki duayı dört defa üst üste okuyun.
  3. Duayı okuma işlemi bittikten sonra ise niyetinize uygun olarak dua edin. Dua etmeden önce tövbe etmek ve salavat getirmek daha makbul olacaktır.

Okuyacağınız dua ise şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

Ya Müheymin ,Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev Almak İçin Edilecek Bir Başka Dua ( Kulillahumme Duası)

Bir diğer oldukça etkili denenmiş ev alma duası ise şu şekilde olmaktadır:

  1. Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr
  2. La ilahe ilallahu vahtehu la şerike leh lehul mülkü ve lahül hamdu ve hu ve ala şey’ün kadiyr.Subhanallahi vel hamdu lillahi vela ilahe ilallahü vallahü ekber,vela havle vela kuvvete illa billahil aliyil azim.
  3. Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyida ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ve sirrris sariyyi sirruha fi cemiy’il asarı vel esmai ves sifati ve sellim tesliyma .

Bu duaları ve salavatları 333 defa okuyarak inşallah ev almak için maddi bir fırsat yakalayacaksınız.

Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir