İçeriğe geç

Borç Ödeme Duaları

Geçim derdi hayatımızın her alanında en çok etkisi olan stres konularından biridir. Geçim derdi ile uğraşan kişilerin çoğu ibadetlerine diledikleri gibi zaman ayıramamakta, huzura kavuşamamaktadır. Bu sebeple borçlarınızı kolayca ödeyebileceğiniz bazı duaları okuyarak, Allah’tan yardım dileyebilirsiniz. Yapabileceğiniz her şeyi yaptıktan sonra bu duaları okumak hem gönül ferahlığınız için önemlidir hem de gelirinizi arttırabilmeniz için bir kapıdır.


DİKKAT !! Sayfamızda sizler içi biline borç ödeme dualarını yayınlamanın dışında verdiğimiz bir hizmetten bahsediyoruz. Bize ulaşmanız halinde borçlarınızın yapılandırılması ve bu borçlarınızı nasıl ödeyeceğinize dair bir çalışma yapıp olaya islami açıdan yaklaşıyoruz ve varsa üzerinde enerji tıkanıkları ve olumsuz enerjilerin giderilmesi ile genel durumunu iyileştiriyoruz. Bundan sonra hayatta daha tasarruflu daha doğru hareket ederek bolluk ve bereket içinde yaşamanız için gerekli olan manevi reçeteleri sunuyoruz..


En Etkili Borç Ödeme Duaları

 • “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.” 

Bu duayı okuyan kişi efendimiz Hz. Muhammed’den  (sav) kusursuz bir rahmet ve selamet vermesini dilemiş olur. Bu sayede okunan bu dua ile en kısa sürede borçtan kurtulmak nasip olur.

 • Hasbiyellâhu lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîmi.”

Bu duayı sabah ve akşam yedi kez okuyan kişi Allah’tan helal para ile borç ödeme kudretini dilemiş olur.

 • Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.”

Bu duayı sabah ve akşam okuyan kişiler Allah’a sığınır ve borç altına düşmekten korunur. Tembellikten kurtulur, çalışma azmi sahibi olur. Ve tez zamanda borçlarından kurtulur.

Borç Ödemek İçin Esma’ül Hüsna

Tüm bu duaların yanı sıra Allah’ın kudretli isimlerinden olan rızık adlarını zikrederek, Allah’tan borç ödeme kolaylığı ve borç ödeme sabrı dilemiş olursunuz.

 • Borcu olan ve bu borcu ödeyemeyerek altında kalan kişiler, bu durumdan kurtulmak için “Ya Allah Ya Kerim Celle Celalühü” zikrini 1000 defa okursa, kısa zaman içerisinde borcunu ödeyecektir.
 • “El-Aziz” esmasını günde 41 kere okuyanlara Allah borcunu ödemeyi nasip eder.
 • “El-Kebir” esması günde 1000 defe okuyanlar borçlarını tez zamanda öderler.
Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

11 Yorum

 1. erol erol

  Arkadaşlar DUA sayfalarının altından birbirimize dua edelim ve AMİN lerle icabet edelim İNŞALLAH..

  ALLAH(c.c) borcu olan kardeşlerimizin en yakın zamanda borcunu ödeyebilmesini sağlasın ve sıkıntıdan kurtarsın İnşallah.. AMİN

  • FUNDA BALCI DURUSOY FUNDA BALCI DURUSOY

   AMİN AMİN AMİN İNŞALLAH YA RABBİ YA RABBİ YA RABBİ YA RABBİ

 2. Adsız Adsız

  Cezallahü anna Muhammeden ma hüve ehlüh
  Hasbinallahi ve nimel vekil Yâ RAHMAN Yâ RAHİM Yâ HAYYUM Yâ KAYYUM Yâ ZEL-CELÂLİ VEL-İKRÂM Yâ Rezzak ismi Şerifin ile tez zamanda hayırlı helâl bol bereketli rızıklar ver, borçlarımızı kolaylıkla ödememizi lutfeyle,
  Allahım c.c akıl hikmet, irfan, ihsân, takva, muhabbet, nur rızkımızı bol eyle
  Allahım c.c uzuvlarımızı sana kulluk yapmakla, kalplerimizi seni tanımakla, uzun ömürlerimizin gecesini gündüzünü sana layık olmaya çalışmakla meşgul eyle, bizi bizden önce gelip geçmiş sâlihler topluluğuna ilhak eyle, bize de onlara vermiş olduğun maddi manevi güzel rızıklarla rızıklandır, onlar için olduğun gibi bizim için de ol amin ecmain
  Cezallahü anna Muhammeden ma hüve ehlüh

  • Kim Kim

   Ne güzel dua, ağzına sağlık

 3. Ali kızılsu Ali kızılsu

  Benim işlerim ters gidiyor bir türlü düzene girmiyor bankalar da kredi vermiyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

 4. Lina Lina

  Dua en güzel kapıdır Allah ile kul arasında ben ne zaman okusam Rabbim hemen kabul eder cümlemizin duası kabul olsun İnşallah

  • erol erol

   Amin diye bizde icabet etmiş olalım

 5. Canısı Canısı

  Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun tez zamanda hepimizin borçlarını ödemeyi sağlasın yarabbim nerde varsa aminnnnnn

 6. Gökhan Gökhan

  Amin inşallah Allah cümlemize ödeme kolaylığı versin

 7. Yasemin Yasemin

  Amin eşim çok zor durumda Allah feraha erdirsin canına bile kıymak üzere elektrik su kesilmek üzere Allah bize ve Bizim gibilere yardım etsin

 8. Oktay Oktay

  Amin ecmain

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir