İçeriğe geç

Beklenilen Paranın Gelmesi İçin Dua – OKU BEKLEDİĞİN PARA GELSİN

İşlediğiniz bir hayır ya da verdiğiniz bir borç için aileniz ya da siz sıkıntı çekiyorsanız, Allah’a el açıp dua etmeniz sizi bu durumdan kurtaracaktır. Kendiniz dualarınızı ettiğiniz halde içinize sinmiyorsa ve bir ortam oluşturup, yalnızca bu iş için Allah’a el açmak istiyorsanız size bazı önerilerimiz olabilir.

  • İlk olarak şükretmeyi bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle ilk yapmanız gereken kalkıp bir abdest almak ve bu zamana kadar Allah’ın bizlere bahşettiği her şey için, hatta bu borç sınavı için dahi şükretmelisiniz. Dert size Allah’tan verilir ve her zaman dağına göre kar hesabı, kaldıramayacağınız bir yük değildir. Bu nedenle bunu unutmadan Allah’a şükretmeniz gerekir. Bunun için de 2 rekât namaz kılmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Daha sonra Allah’ın isimlerinden yani Esmalardan okuyarak, ondan yardım dileyebilirsiniz. Genel olarak kabul gören bu Esmaların 40’ar kez okunması yönündedir. Fakat bunu sayıya bağlamak zorunda da olmadığınızı bilmelisiniz.
  • Daha sonra Allah’a el açıp şükredin ve daha sonra en içten gelen duygularınız ile beklediğiniz paranın bir an evvel gelmesi için dua edin.
  • Bu arada bereket için ve kazanç için bazı dualar vardır. Bu duaları kendinize alışkanlık edinirseniz, evinizin bereketi her daim olacaktır. Bereketin yolu helal kazanç, paylaşım ve israf etmemekten geçmektedir. Bunlara hayatınızın her anında dikkat etmeniz gerekir.
  • Dilerseniz bunları yaptıktan sonra 4 rekât namazınızı daha kılıp, Fatiha suresini okuyarak namazınızı bitirebilirsiniz.

Ummadık Yerden Para Gelmesi İçin Dua

Böylece hem bu konu üzerine eğilmiş olursunuz hem de yalnızca bu sorununuz için Allah’a dua etmiş olursunuz. Elbette para bulmak için dualar birçok büyük dua kitabında yer alır. Bu dualara ulaşmakta oldukça kolaydır. İnternet ortamından bu duaları bulup okumak yerine, evinizdeki dua kitapları aracılığı ile dua edebilirsiniz. Böylece kaynağı belli olan duaları, hadisleri ve hikâyeleri okuyabilme fırsatını yakalarsınız.

Denenmiş Rızık Ve Bereket Duaları

Eğer sizlerin de böyle bir sıkıntısı varsa, halinize çare duadadır. Eğer bunlara karşın beklentileriniz gerçekleşmiyorsa, bunda da bir hayrın olacağını düşünerek beklemeye ve sabretmeye devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Birbirimize DUA edip AMİN ile icabet edelim.
Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir